Krajowy Klaster Industry 4.0.

06-10-2017

SPLAST został członkiem Klastra Industry 4.0. Celem klastra jest integracja przedsiębiorstw przygotowujących się do wdrażania inteligentnych technologii, a także przedsiębiorstw produkujących komponenty i systemy stosowane w procesach digitalizacji przemysłowej.
Klaster-Industry 4.0 został powołany przez przedstawicieli Politechniki Rzeszowskiej oraz firmy działające w branży związanej z szeroko rozumianym obszarem tzw. Przemysłu 4.0. Członkami klastra są również firmy: DOPAK, SVLR, GENPLAST i RDC Materials.
Klaster pozwoli nie tylko rozwijać prace badawcze w zakresie inteligentnych fabryk, ale również wdrażać zintegrowane systemy komputerowe w oparciu o potencjał przemysłowy naszego i nie tylko naszego regionu. 
- Można powiedzieć, że jest to kolejny etap wejścia w tzw. czwartą rewolucję przemysłową w oparciu o podstawy zbudowane w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego – COP - dodaje prof. Budzik, prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej.

więcej na: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/na-politechnice-rzeszowskiej-rozpoczal-dzialalnosc-krajowy-klaster-industry-40-522.html

Powrót na listę aktualności

Aby być na bieżąco z ofertą oraz super ofertami, zapisz się do naszego newslettera.