Projektowanie

Od 2003 roku SPLAST inwestuje w narzędziownię, która wciąż prężnie się rozwija. W naszej narzędziowni wykonywane są formy multikomponentowe, formy do wtrysku z gazem, obtrysku oraz technologii MuCell o masie do 20 ton i wymiarach 1800x1600x1000 mm. Obecnie narzędziownia SPLAST wykonuje ok. 120 form wtryskowych rocznie, jednocześnie zapewniając utrzymanie blisko 2 500 form pracujących w naszych zakładach produkcyjnych.

SPLAST zapewnia swoim klientom kompleksową realizację projektów już od momentu projektowania wyrobu oraz wsparcie techniczne przez cały okres realizacji. Posiadane wtryskarki o sile zwarcie od 40 – 2000 T pozwalają na wykonanie testów i produkcję seryjną.

Etap projektowy prowadzony jest przy użyciu najnowszego oprogramowania CAD/CAM pod nadzorem doświadczonych konstruktorów i programistów. Cały proces projektowania odbywa się przy ścisłej współpracy z klientem, dzięki czemu nawet najbardziej złożone formy powstają sprawnie i szybko. R&D SPLAST pracuje na najnowocześniejszym oprogramowaniu Siemens NX 12, CATIA 5.0 oraz Mastercam X8. Dla wykonywanych detali i form wtryskowych nasza firma zapewnia pełną kontrolę wymiarową - włącznie z pomiarami 3D oraz dokumentacją  PPAP. Cały proces zarządzania projektem nadzorowany jest w systemie PLM (Product Lifecycle Management) Siemens Team Center 11 - od koncepcji, poprzez zmiany, zestawienie BOM aż do realizacji produkcyjnej.

Aby być na bieżąco z ofertą oraz super ofertami, zapisz się do naszego newslettera.