Projektowanie

Od 2003 roku SPLAST inwestuje w narzędziownię, która wciąż prężnie się rozwija. W narzędziowni SPLAST są wykonywane formy multikomponentowe, formy do wtrysku z gazem, obtrysku oraz technologii Mucell o masie 20 T i wymiarach 1200 x 2000 mm. Obecne narzędziownia SPLAST  wykonuje ok. 120 form wtryskowych rocznie i jednocześnie zapewnia utrzymanie ok 1000 form pracujących we wtryskowniach SPLAST.

SPLAST zapewnia swoim klientom kompleksową realizację projektów już od momentu projektowania wyrobu oraz wsparcie techniczne przez cały okres realizacji. Posiadane wtryskarki o sile zwarcie od 40 – 2000 T pozwalają na wykonanie testów i produkcję seryjną.

Etap projektowy prowadzony jest przy użyciu najnowszego oprogramowania CAD/CAM pod nadzorem doświadczonych konstruktorów i programistów. Cały proces projektowania odbywa się przy ścisłej współpracy z klientem dzięki czemu nawet najbardziej złożone formy powstają sprawnie i szybko. R&D SPLAST pracuje na najnowocześniejszym oprogramowaniu SIEMENS NX 7.5, CATIA 5.0, MASTERCAM X8. Dla wykonywanych detali i form wtryskowych firma zapewnia pełną kontrolę wymiarową włącznie z pomiarami 3D oraz dokumentacją  PPAP. Cały proces zarządzania projektem nadzorowany jest w systemie PLM (Product Lifecycle Management) Siemens Team Center 11, od koncepcji, poprzez zmiany, BOM aż do realizacji produkcyjnej.

Aby być na bieżąco z ofertą oraz super ofertami, zapisz się do naszego newslettera.